اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا و تاکنون به کشورهای تاجیکستان - دوشنبه و افغانستان - کابل
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

تمایل سه سرمایه ‌گذار خارجی برای مشاركت در توسعه كوهستان پارك شادی مشهد

   |  جمعه 30 مهر 1389
مدیرعامل سرمایه‌ گذاری بوعلی از تمایل سه سرمایه ‌گذار خارجی جهت سرمایه‌ گذاری در توسعه كوهستان پارك مشهد خبر داد.  به گزارش خبرنگار موج، محمد درخشان در جمع رسانه های خبری، با اشاره به مالكیت 75 درصدی بوعلی در كوهستان پارك مشهد افزود: سرمایه‌گذاری بوعلی 75 درصد یعنی معادل 4.5 دانگ از كوهستان پارك مشهد را در اختیار دارد كه یكی از مجتمع های تفریحی پرطرفدار و پرمراجعه كلان شهر مشهد محسوب می‌شود. وی گفت: تنها 20 هكتار از زمین 59 هكتاری كوهستان پارك به شهربازی اختصاص داده شده است و محیط گسترده‌ای از این اراضی بلا استفاده مانده است كه برنامه بوعلی اجرای آخرین تكنولوژی‌های موجود سرگرمی و شهربازی در این فضاهاست. ...
طرح بهینه‌سازی كوهستان پارك
وی در پاسخ به این پرسش كه برای توسعه كوهستان پارك مشهد چه برنامه‌ای در نظر دارید، گفت: برای توسعه كوهستان پارك دو برنامه كوتاه‌مدت و بلندمدت در نظر گرفته شده است. در برنامه كوتاه‌مدت قرار است با فراخوان از فعالان در صنعت گردشگری طرح جامع بهینه ‌سازی مجتمع كوهستان پارک را اجرا كرده و در فضای موجود از وسایل بازی مدرن استفاده نموده و تكنولوژی‌های جدید را پیاده كنیم.
وی ادامه داد: با توجه به آماده بودن زیرساخت‌ها به نظر می‌ر سد طرح بهینه‌سازی ظرف چند ماه پس از شناسایی پیمانكاران و عقد قرارداد به اتمام برسد و دست‌كم تا سه سال می‌تواند برای كوهستان پارك مفید باشد. 
وی توضیح داد: در طرح بهینه‌سازی، پیمانكارانی كه تجربه موفقی در صنعت گردشگری دارند، شناسایی و طرح‌هایی را برای استفاده بهتر از وسایل سرگرمی موجود، تصحیح طراحی فعلی شهربازی و در مجموع احیای این مجتمع جذاب ارائه می‌دهند تا وضعیت موجود تغییر كرده و به جذابیت كوهستان پارك افزوده شود. 
سرمایه‌گذاران ترك و چشم‌بادامی‌ در كوهستان پارك
درخشان با اشاره به برنامه بلندمدت توسعه كوهستان پارك مشهد، گفت: از آن‌جا كه این مجتمع تفریحی دارای اراضی بلااستفاده‌ای است و در بلندمدت نیاز به تغییرات كلی دارد، از این رو با دو سرمایه‌گذار ترك و یك سرمایه‌گذار چینی كه در صنعت گردشگری فعال هستند مذاكره شده كه با مشاركت آنها در درازمدت و نهایتا تا 5 سال آینده در كوهستان پارك، شهربازی مدرن ساخته شود. 
وی اضافه کرد: اجرای طرح های جدید را یا شركت‌های خارجی به عنوان پیمانکار برای ما اجرا می‌كنند یا اینکه سرمایه ‌گذاری مشتركی بین بوعلی و این شركت‌ها صورت خواهد گرفت تا در نهایت مدرن‌ترین شهربازی شرق كشور در شهر مشهد ظرف 5 سال آینده به بهره‌برداری برسد. 
مدیرعامل "وبوعلی" در برابر این سوال كه آیا خرید كوهستان پارك توجیه اقتصادی داشت و آیا برنامه‌ای برای فروش 4.5 دانگ خریداری شده دارید، پاسخ داد: با عنایت به قرار گرفتن كوهستان پارك مشهد در دو راهی طرقبه – شاندیز كه یكی از مراكز توریستی مشهور مشهد است، دارای موقعیت منحصر به فردی است.
وی اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است كه پس از بهینه‌سازی ارزش این مجتمع تفریحی افزایش قابل ملاحظه ای پیداكند. 
وی تصریح کرد: از این رو بوعلی در حال حاضر مالكیت خود را در این مجتمع گردشگری و تفریحی حفظ می‌كند،‌ اما در آینده و پس از اجرای طرح‌های ذكر شده، احتمال فروش آن توسط این شركت سرمایه‌گذاری وجود دارد. 

افزایش 100 درصدی سرانه هزینه در كوهستان پارك
عضو هیات مدیره سرمایه‌گذاری بوعلی با اشاره به سرانه درآمدی پانزده هزار ریالی در كوهستان پارك مشهد، گفت: در حال حاضر هر فردی كه به این مجتمع تفریحی مراجعه می‌كند، 15هزارریال هزینه می‌كند.
وی پیش‌بینی کرد كه با استقرار دستگاه‌های پرطرفدار در طرح بهینه ‌سازی سرانه هزینه هر مراجعه ‌كننده به كوهستان پارك به 3 هزار تومان رسیده و در واقع دو برابر شود. 

تاثیر كوهستان پارك در EPS بوعلی
درخشان در پاسخ به این پرسش كه در حال حاضر كوهستان پارك در سود شركت چه تأثیری دارد، گفت: هم‌اكنون این مجتمع بزرگ تفریحی معادل 15 ریال روی درآمد سرمایه گذاری هر سهم بوعلی اثرگذار است كه پیش‌بینی ما این است با افزایش سرانه درآمد در كوهستان پارك و اجرای طرح بهینه‌سازی در كوتاه‌مدت تأثیر وجود مجتمع مزبور در پرتفوی بوعلی قابل توجه باشد. 

تفاوت كوهستان پارك با اراضی دیگر
وی موقعیت كوهستان پارك را با دیگر دارایی‌های ملكی بوعلی متفاوت دانست و تصریح كرد: در اراضی دیگری كه بوعلی در اختیار داشت، با تغییر كاربری و فراوری های لازم ارزش افزوده بسیار مناسبی نصیب سهامداران شد. 
وی ادامه داد: اما كوهستان پارك با توجه به موقعیت بسیار مناسبی كه دارد، پتانسیل های بالقوه بسیاری را در خود نهفته دارد كه می‌توان با اجرای طرح‌های ذكر شده ارزش افزوده مناسبی برای شركت ایجاد نمود. 
مدیرعامل سرمایه‌گذاری بوعلی با اشاره به مالكیت 25 درصدی سرمایه‌ گذاری سبحان در كوهستان پارك، گفت: سرمایه‌گذاری بوعلی، شركت سبحان را به‌عنوان شریك خود در كوهستان پارك دارد كه نگاه و استراتژی سبحان نیز با طرح‌های توسعه‌ای بوعلی در مجتمع تفریحی مزبور یكسان و همسو است. 

قرارداد بهره برداری مجموعه كوهستان پارك
وی عنوان کرد: مبلغ قرارداد سال جاری بهره برداری مجموعه كوهستان پارك شادی مشهد همزمان با حضور شركت سرمایه گذاری بوعلی به عنوان مالك اصلی با اقداماتی كه در مجموعه و ساختار مدیریتی آن اعمال گردید، از افزایشی معادل 60 درصد برخوردار و به لطف پروردگار تاكنون كه در اواخر دوره بهره برداری قرار داریم با موفقیت كامل به انجام رسیده است. 
وی اضافه کرد: در همین راستا و به منظور دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده در قرارداد بهره برداری سال آتی، برنامه میان مدتی شامل تجهیز دستگاه های جدید، تغییر جانمائی برخی از دستگاهها و استفاده از ظرفیتهای بالقوه موجود در دست اجراء می باشد.

پوشش بودجه سال مالی
درخشان اظهارداشت: با توجه به پایان سال مالی منتهی به 31 شهریورماه سال 1389 و بررسی های اولیه صورت گرفته در این خصوص برآورد می شود كه نه تنها می توان به بودجه اعلامی به بازارسرمایه دست یافت، بلكه این احتمال وجود دارد كه درصدی بالاتر از بودجه اعلامی را نیز پوشش داد.
وی اضافه کرد: در صورت تائید نهایی به طور قطع اطلاعات از طریق بازار سرمایه به اطلاع سهامداران و سرمایه گذاران خواهد رسید.
آخرین ویرایش: -
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic